K2.jpeg
k51.jpeg
01.jpeg
-11.jpeg
02.jpeg
-1.jpeg
03.jpeg
73.jpeg
04.jpeg
previous arrow
next arrow

Про породу

ХОВАВАРТ (Вартовий замка) – дуже старовинна німецька робоча порода. Перші згадки про ховаварта зустрічаються в німецьких хроніках ХІІІ століття. З середньовіччя прийшла назва породи, що відбиває і її призначення: HOVA-der Hof (двір, подвір'я, садиба), WART-der Wachter (сторож, охоронець).
 
  • Default
  • Title
  • Date
  • Random

Трохи про себе та про наших собак

Моє знайомство з Ховавартами почалося 15 років тому, у Швейцарії, коли ми зустріли та протягом кількох днів могли спостерігати абсолютно вражаючих собак, вражаючих не тільки своєю яскравою зовнішністю, але й напрочуд вихованих та інтелігентних. Через деякий час, ми знайшли опис цієї породи в третій за рахунком Енциклопедії порід собак. Так відбулося наше знайомство з прекрасною старовинною німецькою породою собак - Ховавартами.

Я мала бажання знайти собі в сім'ю цуценя Ховаварта. Це виявилося складним завданням на той момент, оскільки собак цієї породи не було в Україні ! Бажання було настільки велике, що ми не зупинялися в нашому пошуку і незабаром у нашій родині з'явилася Олівія, наша перша дівчинка Ховаварт, мама багатьох українських ховиків, або їхня бабуся. Олівія - моє перше кохання серед собак... Незважаючи на те, що вже кілька років її немає з нами, всі в нашій родині її не просто пам'ятають, її люблять! Віддана, добра, готова щохвилини бути поруч, собака, яка завжди дивилася зі мною в один бік, нянька наших дітей... З появою Олівії, наша прихильність до ховавартів стала ще більш впевненою і міцною.

Потім з'явився Enormous Cherokee Chef, наш Роккі, найкрасивіший, найвідданіший і найсміливіший серед усіх! Роккі - це характер, це харизма, це Пес, який ніколи не втрачав своєї гідності, навіть виконуючи команди господаря на майданчику. Ми його називали просто «Цар». За його любов ми з чоловіком завжди змагалися. Він був наш Старійшина, наш старший і головний ватажок у зграї ховавартів. Але від початку війни , навесні 2022 року Роккі не стало… Не витримало його велике та добре серце постійних обстрілів та лунаючих тривог у нашому рідному Харкові. Нажаль, він був слабкий і переіхати разом із молоддю йому було би важко.

Наші молоді собаки з'явилися у нас по волі випадку, у кожного з них своя історія. Зараз у нас троє ховавартів. Багато це чи мало? Кожен вирішує сам. Для мене вони як діти. Скільки дітей мати в сім'ї, вирішує кожен сам. Як немає однакових людей, так і немає однакових собак, у кожної свій характер, свій темперамент і емоції.

Перше потомство ховавартів у нас з'явилося 2008 року. Я вигодовувала цуценят разом з Олівією, моєму синові тоді ще не було рочку. Ми впоралися! Виростивши цуценят, кожен заводчик прагне їх віддати в добрі й турботливі руки, в дім, де не тільки годуватимуть, а й любитимуть і дружитимуть із ховавартом.

 

 

Ховаварт у перекладі з німецької означає «сторож двору». Сучасний ховаварт - це універсальний робочий собака з широкою сферою застосування. Ховаварти мають врівноважену психіку, відмінне здоров'я, вони витривалі й досить легко переносять фізичні навантаження, вони розумні, мають яскраво виражений інстинкт захисника території та людини. І водночас вони ще й просто дуже красиві.

Дуже відданий своїм господарям, Ховаварт буде чудовим собакою для всієї сім'ї, за правильного і серйозного дресирування може стати надійним другом і захисником.

Що для мене означає Ховаварт? Це друг, це компаньйон кожного дня, це член сім'ї. Це собака, яка має свою думку, її довіру і любов треба заслужити.

Не можу не сказати слова подяки німецьким породникам, ентузіастам породи Ховаварт, які змогли в результаті селекції досягти таких результатів!

Величезне спасибі нашому другові, Anna Pieczynska (Poland) за довіру, допомогу, підтримку у всіх питаннях, пов'язаних з нашими Ховавартами. Завдяки Анні до нас в Україну приїхали Олівія, Чероккі і Ринг. З її допомогою, ми намагаємося вже на українській землі розвивати чудову породу, виховувати чудових собак у найкращих європейських традиціях. Величезне спасибі нашим німецьким і австрійським наставникам: Michael Kunze, Fr. Sabine Kerschner (Österreich), Thomas Feldbusch, fr. Sigrid Darting-Entenmann. Завдяки їхній участі, ми змогли провести кілька семінарів і чемпіонатів для любителів нашої породи, керунг для дорослих собак, отримати масу корисної та необхідної інформації про породу, про виховання, гру та дресирування ховавартів.

Мені в ховаварті подобається насамперед здоров'я, стійка психіка і, звичайно, їхня краса, екстер'єр. У вирощуванні цуценят я намагаюся дотримуватися німецьких правил, тому що німецькі заводчики справді чудово справляються зі своєю роботою, і вони дбають про фізичне і, перш за все, психологічне здоров'я собак. Що необхідно мати під час купівлі цуценяти: насамперед любов, терпіння і цілеспрямованість. Дуже важливо мати можливість підтримувати постійний контакт з новими сім'ями цуценят. Вітаються активні люди, у яких є час для прогулянок із собакою, спілкування, та її дресирування.

Ми сподіваємося, що та інформація, яку ми зібрали на нашому сайті, зможе Вам розповісти про наших улюблених собак. Ми будемо раді знайти однодумців - людей, закоханих у ховавартів. Якщо ви приймете рішення придбати собі гідного друга - ховаварта, від щирого серця бажаємо вам отримувати стільки ж радості і задоволення від спілкування з цими собаками, скільки сьогодні маємо ми від спілкування з нашими улюбленицями.

.

З повагою, Суботіни Олена та Віктор.

Є питання?

Дзвоніть та пишіть нам – ми з радістю відповімо на ваші запитання.

Ховаварт друг,
але не слуга

Несколько лет назад мне посчастливилось встретить и в течение нескольких дней наблюдать совершенно поразительных собак, поразительных не только своей яркой внешностью, но и удивительно воспитанных и «интеллигентных». Спустя время, я смогла найти описание этой породы в третьей по счету Энциклопедии пород собак. Так состоялось первое мое знакомство с красивыми и универсальными собаками – Ховавартами. С первого взгляда на ховавартов я стала поклонником и почитателем их красоты, и уже почти четыре года владельцем этой удивительной породы.

«Хова…что?» Достаточно сложное и к тому же не знакомое название нашей породы, как правило, вызывает море вопросов и дает повод для разговора с другими владельцами собак. С первого раза далеко не все «собачники» могут даже просто запомнить название породы. Первым поводом к разговору всегда служит интерес, а что же это за собака? Ответ о том, что наша собака – это Ховаварт, вызывает массу сомнений и еще большее количество вопросов, так как мало кто знаком с этой породой...


Відео з Ховавартами
Маленькі ховаварти
Маленькі ховаварти
Чемпионат ВКП Ховаварт
Hovawart dog show 2021
Семинар по породе Ховаварт
Монопородная выставка ховавартов
Чемпионат ВКП Ховаварт
Sabina Kershner
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Підпишіться на наші новини

Ми в соціальних мережах