Кобель Ховаварта виростає від 8 кг і 30 см у віці двох місяців до 45 кг і 70 см у віці одного року. Сука ховаварта має приблизно таку саму вагу і зріст у віці двох місяців, дорослий собака важить до 35 кг і має зріст до 65 см. Швидкість, з якою ця порода набирає вагу і росте, вимагає певної дієти.

Сухі корми, які випускають більшість виробників харчування для собак, є основою будь-якої системи харчування. На відміну від людини, собаки не потребують великої різноманітності їжі. Собаки повинні дотримуватися певної дієти день у день.

Якщо брати співвідношення обсягу корму до ваги цуценяти, то двомісячний малюк споживає більше корму, ніж доросла особина. Важливо стежити за темпами зростання вашого улюбленця і не давати йому занадто багато корму, щоб запобігти появі проблем зі скелетом (наприклад, болю в спині) і ожирінню в майбутньому. Для вашого цуценяти краще бути худим, ніж мати зайву вагу. Корм вашого цуценяти має на 30% складатися з протеїнів, необхідних для росту, корм для дорослого собаки має містити менше протеїнів, їхня кількість залежить від того, наскільки активний спосіб життя веде ваш собака. Дуже важливо звертати увагу на склад корму, щоб переконатися, що протеїни не перевищують 30% для цуценяти, що росте, або дуже активного дорослого пса. Для більш пасивного сімейного собаки підійдуть корми, що містять 25% протеїнів. Якісний сухий корм містить усі необхідні вашому Ховаварту речовини.

Більш точну дієту індивідуально для Вашого цуценяти Вам допоможе розробити ветеринар або заводчик. Вони також порекомендують сухі корми, які найбільше підходять ховаварту і конкретно вашому цуценяті, залежно від способу його життя і його фізичних навантажень. На етапі активного росту часто цуценятам пропонується додавати в раціон різні харчові добавки, вітаміни. Таку пораду може Вам дати тільки фахівець, тому що надлишок вітамінів, як і їх нестача, може стати серйозною проблемою в майбутньому.

Собаку у віці 3 місяців слід годувати 4 рази на день, у віці від трьох до семи-восьми місяців - 3 рази, від 8 місяців і старше - 2 рази. Якщо собака активно проводить понад 3 години на день, збільште денну кількість корму на 40%. Для вагітної і годуючої суки слід збільшити денну кількість корму в півтора раза. Для цуценят необхідно підтримувати дієту з підвищеним вмістом протеїнів.
Безпосередньо перед годуванням Ваш ховаварт не повинен мати фізичних навантажень. Тож, повертаючись з прогулянки чи дресирування, не поспішайте одразу ж нагодувати вашого улюбленця, дайте йому можливість відпочити. Проміжок відпочинку після навантаження і до приймання їжі в ідеалі має становити 1 годину. Слідкуйте також за тим, щоб після приймання їжі Ваш собака ніколи активно не рухався, інакше в нього може трапитися розлад шлунка або здуття. Собака має провести спокійно щонайменше годину після прийому їжі. Не годуйте і не поїть водою занадто рясно собаку протягом прогулянки, щоб уникнути проблем зі здоров'ям.

Якщо надто спекотно і Ви вирушаєте на прогулянку або в поїздку на машині, не забудьте прихопити з собою літрову пляшку з водою і ємність (миску) для пиття. Вода для пиття не повинна бути занадто холодною, багато ветеринарів називають температуру в 10 градусів Цельсія як мінімальну для пиття. Температура їжі (якщо Ви годуєте не сухим кормом, а натуральними продуктами) не повинна також бути надто низькою, собаки віддають перевагу їжі, близькій за температурою до кімнатної, в усякому разі, не годуйте собаку їжею з холодильника.

Вода

Крім корму, вашому собаці необхідна рідина для підтримання сил. Вода, яку п'є собака, підтримує на належному рівні кількість рідини в тілі і сприяє чіткій роботі всіх систем життєдіяльності. У будь-який час собака повинен мати постійний доступ до чистої, свіжої, питної води, особливо, якщо ви його годуєте тільки сухим кормом. Переконайтеся, що миска для пиття чиста і зручна, часто міняйте воду. Обмежте прийом рідини і корму в процесі прогулянки або дресирування собаки.

Вода не повинна бути холодною, тим більше з холодильника. Правильним буде поїти собаку водою температурою не нижче 10 градусів Цельсія. Беріть із собою на прогулянку в спекотну погоду невелику ємність із водою, собака Вам буде дуже вдячний за це.

Не дозволяйте вихованцеві пити воду з вуличних заболочених калюж. Оскільки подібна вода кишить бактеріями і можливо підхопити шлунково-кишкову інфекцію.

Легкі закуски і навпаки

Сьогодні для наших улюбленців у зоомагазинах пропонуються у великому асортименті легкі закуски для собак, які урізноманітнюють раціон Вашого улюбленця і дадуть йому змогу із задоволенням провести час. Різноманітні хрящі, вуха, хвости, субпродукти спеціального приготування, «кісточки» із сухожиль та інше, із задоволенням прийме ваш ховаварт.

Багато знайомих мені собак із задоволенням їдять фрукти, овочі та горіхи. Думаю, що в розумних кількостях ці продукти не зашкодять Вашому улюбленцю.

Не варто ніколи давати собаці кістки (особливо пташині), сирий білок, шоколад, білий хліб. Не є для собак їжею і кінський гній, послід та інше. Це очевидно для нас. Але не факт для вашого ховаварта. Слідкуйте за собакою і припиняйте подібні спроби.

Вправи

Життя цуценяти в основному складається з прийомів їжі, ігор, досить великої кількості сну. Уникайте довгих, виснажливих прогулянок із цуценям, вони можуть зашкодити м'язам і кісткам. У віці від двох до восьми місяців цуценя росте дуже швидко. У період від 2 до 4-х місяців найкращим варіантом буде кілька 15-30 хвилинних прогулянок на день, вашому цуценяті може захотітися погуляти довше, але після тривалої прогулянки воно почуватиметься виснаженим. Після того, як цуценяті виповниться 5 місяців, час прогулянки можна збільшити до години. У будь-якому разі, дивіться за станом цуценяти, прогулянка не повинна його виснажити настільки, що, приходячи додому, він буде падати замертво.

Протягом будь-якої прогулянки сценарій може відрізнятися, активно бігаючи і граючи з іншими цуценятами і більш дорослими собаками, Ваше цуценя швидше втомиться, ніж повільно розміняючи ніжками за своїм господарем. Коли цуценя стане дорослішим, час прогулянки можна буде ще збільшити. Можна з упевненістю сказати, що після повноцінної прогулянки з дорослим псом, більш втомленим почуватиметься господар, а не його вихованець.

Усім собакам необхідні фізичні вправи, незалежно від породи. Пасивний спосіб життя шкідливий як собаці, так і його господареві. Ховаварт активна порода, яка любить фізичні вправи, але вам не потрібно бути професійним атлетом, щоб задовольняти потребу вашого собаки в активних вправах.

Ігри з собакою на подвір'ї, а також можливість для вашого улюбленця вільно бігати на свіжому повітрі, під вашим наглядом, буду достатньою кількістю вправ для вашого улюбленця. Ігри, в яких вашому собаці потрібно буде приносити вам різноманітні предмети, можна проводити як на вулиці, так і вдома, вони будуть ідеальними активними вправами для собаки, які йому неодмінно припадуть до душі. Ігри пов'язані зі спробами кого-небудь або що-небудь наздогнати, є природними для всіх порід. Коли ваш собака бігає за м'ячем або іншим предметом, привчіть його приносити цей предмет вам для повторного кидка. Ніколи не йдіть і не беріть предмет самі, інакше в один прекрасний момент ви можете виявити, що це ви ганяєтеся за м'ячиком, а не ваш собака. Якщо ви вирішили проводити активні ігри з собакою на свіжому повітрі, це слід робити в закритому дворі або на відгородженому майданчику. Майте на увазі, що собак, які страждають на надмірну вагу, не слід піддавати надмірним навантаженням: для таких собак навантаження слід збільшувати поступово. Щоб підтримувати вашу собаку у формі, собаці потрібні не лише фізичні вправи, а й психологічний комфорт. Нудьгуючий собака знайде чим зайнятися, але ці заняття виражатимуться в «поганій» поведінці та спробах що-небудь зламати. Активні фізичні вправи необхідні для підтримки емоційної стабільності поведінки собаки.

У собаки не повинно бути ні занадто великої, ні занадто маленької ваги. Надмірна або недостатня вага може слугувати причиною хвороби або бути її симптомом. Якщо у вашого собаки нормальна вага, ви повинні легко промацувати ребра, але вони не повинні надмірно випирати. Дуже важливо для здоров'я вашого собаки постійно перевіряти чи має він вагу, передбачену стандартами даної породи.